• Home
  • Odszkodowania: Gdzie mogę uzyskać pomoc po wypadku?

Odszkodowania: Gdzie Mogę Uzyskać Pomoc Po Wypadku?

Wielu Polaków jest zdania, że w sporze z towarzystwami ubezpieczeniowymi stoją na przegranej pozycji i nie mają szans na otrzymanie takiego odszkodowania, które odpowiadałoby realnej wartości poniesionych szkód. Rzeczywiście, w Polsce duży odsetek spraw kończy się wypłatą zaniżonych świadczeń! Nie wszyscy wiedzą, że w takich wypadkach warto oddać swoją sprawę o uzyskanie godnego odszkodowania profesjonalistom.

Wartość profesjonalnej pomocy przy dochodzeniu odszkodowania

Ubezpieczyciel, przy ustalaniu wysokości świadczeń bada sprawę bardzo dokładnie i stawia wiele wymogów formalnych. Dla niego każdy, nawet najdrobniejszy i z pozoru błahy szczegół ma znaczenie, czego konsekwencją może być obniżona kwota należnego odszkodowania. Pamiętajmy, że w tak stresującej sytuacji o pomyłkę przy dokumentowaniu zdarzenia jest nietrudno. Szczególnie, że dla większości ludzi jest to proces stresujący, skomplikowany i czasochłonny. W ekstremalnych przypadkach, gdy chodzi o uszczerbek na zdrowiu bądź wysokie straty materialne, dodatkowo pojawia się chęć jak najszybszego zakończenia dochodzenia i otrzymania tak potrzebnych w tej sytuacji środków.

Profesjonalna pomoc przy dochodzeniu odszkodowania – kancelaria prawnicza

Zatem gdzie moglibyśmy się zwrócić jeśli nie radzimy sobie z dochodzeniem należnych nam pieniędzy lub uważamy, że zaproponowane nam środki to nie wszystko, co powinniśmy otrzymać i chcielibyśmy powalczyć z ubezpieczycielem o większą kwotę?

Na rynku Istnieją wyspecjalizowane kancelarie prawnicze zajmujące się pomocą osobom poszkodowanym w otrzymaniu należnego im odszkodowania. Przeprowadzenie takiego procesu wymaga eksperckiej wiedzy i bogatego doświadczenia. Dlatego należy liczyć się z tym, że pobierają one wynagrodzenie za swoje usługi, najczęściej w formie prowizji. Gdy dobrze wybierzemy kancelarię będzie to i tak korzystne bo najczęściej na skutek działań różnica w uzyskanym odszkodowaniu jest znacznie większa , niż potrącane wynagrodzenie. Znane są sytuacje, kiedy po interwencji takiej kancelarii, poszkodowany otrzymał kwotę kilkukrotnie razy większą niż początkowo zaproponowaną przez ubezpieczyciela.

Przykład sukcesu dochodzenia roszczeń o należyte pieniądze

„Mieliśmy przypadek rolnika, który po wypadku doznał trwałej utraty sprawności i nie mógł wykonywać swojej dotychczasowej pracy. Odszkodowanie zaproponowane przez ubezpieczyciela uznał za zbyt niskie i zwrócił się do nas o pomoc. Po zakończeniu postępowania ostatecznie przyznana kwota była ośmiokrotnie wyższa. Niestety, nie jest to wyjątek, takich spraw prowadziliśmy wiele.” – mówi Jacek Wrzosek, prezes Kancelarii Prawniczo – Brokerskiej Adversum, która już od ponad 10 lat pomaga swoim klientom w dochodzeniu odszkodowań.

Pełna opieka kancelarii przy dochodzeniu odszkodowania

Kancelarie przejmują na siebie cały ciężar prowadzenia sprawy. Zajmują się one zarówno negocjacjami z ubezpieczycielem jak również reprezentacją klienta przy ewentualnym postępowaniu sądowym. Rola poszkodowanego w całym procesie jest ograniczona do niezbędnego minimum. Najlepsze firmy jeśli sytuacja tego wymaga, troszczą się o to aby poszkodowany otrzymał niezbędną pomoc jeszcze przed zakończeniem dochodzenia. Pomagają w dostępie do placówek medycznych oraz oferują, np. w formie nieoprocentowanych pożyczek, środki na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji.

W swojej walce o odszkodowanie Polacy mogą liczyć na pomoc. Przy wsparciu kancelarii są w stanie wywalczyć od ubezpieczyciela wyższą kwotę od tej, którą mogliby uzyskać sami. Zatem warto korzystać z pomocy kancelarii prawniczo-odszkodowawczych, ważne jest jednak to, by wybór padł na profesjonalistów.